Your IP: 54.196.190.32
Server Time: 2018-11-20 08:50:18

KAMERA LODOWISKO

2 KOLEJKA RLH 2014/15 - 07.12.2014

W niedzielne przedpołudnie (07.12.2014), na lodowisku w Malborku, rywalizowało 6 drużyn w ramach Regionalnej Ligi Hokejowej. Kije skrzyżowały zespoły: Media Team Gdańsk z Orłami Czersk, Marvin`s Fighters z Bombers Malbork, Wikingowie Elbląg z Grizzlies Gdynia. Grom Morąg pauzował

O godz. 8 rano rozpoczęły grę Media Team i Orły Czersk. "Mediaki" sądzili, że łatwo rozprawią się z kolegami z Czerska mają w pamięci ich zeszłoroczne występy. Ku ich zdziwieniu Orły, wzmocnione zawodnikami z Roller Chojnice, przejęli inicjatywę i przeważali podczas pierwszej połowy. Swoją dobrą grę potwierdzili strzelając 5 bramek tracąc tylko trzy. Kiedy wydawało się, że "Mediakom" wynik wymyka się spod kontroli potrafili zebrać się i drugą połowę wygrali 5-2 i ostatecznie Media Team wygrało 8:7. Należy zauważyć, że jeszcze 3 minuty przed końcem meczu to Orły prowadziły jedną bramką. Jednak Mediom udało się strzelić wyrównującego gola a 20 sekund przed końcem meczu przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Od początku tych rozgrywek Orły pokazują, że w tym sezonie mogą być zagrożeniem dla każdej drużyny.
Media Team Gdańsk – Orły Czersk 8:7 (3:5)

Marek Hackert – 1

Drugi mecz odbył się pomiędzy Marvin`s Fighters a gospodarzami rozgrywek - Bombers Malbork. Zawodnicy Marvins widząc słabszą kondycję bramkarza Bombersów liczyli na zdobycie pierwszych punktów w tegorocznej edycji. Rzucili się do ataku, jednak wszystkie ich starania kończyły się na obrońcach malborskiej drużyny. Bardzo szybko swoją wyższość udowodnił Malbork strzelając bramki praktyczne od pierwszych minut meczu. Marvinsi starali się złapać kontakt, ale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej wali. Nawet jak udało im się dojechać do bramki strzeżonej przez Przemka Nawrockiego to w niewyjaśniony sposób krążek zatrzymywał się w jego łapaczce. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Bombers Malbork 4:0. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali grę i podwyższali swoje prowadzenie. Wraz z powiększaniem przewagi rosło rozluźnienie w drużynie Bombers, co spowodowało, że Marvinsi mogli częściej zjawić się pod bramką Malborka. Zemściło się to utratą 3 bramek. Ostatecznie druga połowa zakończyła się zwycięstwem Bombers 6:3
Marvin`s Fighters – Bombers Malbork 3:10 (0:4)

Piotr Sadowski – 1

Ostatnim meczem tego przedpołudnia było spotkanie między Wikingami Elbląg a Grizzlies Gdynia. Obie drużyny miały wielki apetyt na zwycięstwo w tym meczu. Grizzlies Gdynia, jako doświadczony uczestnik Ligi Regionalnej, rozpoczął od gry ofensywnej. Wikingowie sprytnie schowali się za podwójną gardą i skupili się na szybkiej grze z kontry. Taka strategia w pierwszej połowie opłaciła się tylko Wikingom, ponieważ kilkakrotnie wymknęli się zawodnikom Grizzlies i strzelili 6 bramek tracąc tylko jedną. W drugiej połowie Grizzlies zaczęli odrabiać straty. Mądrze się bronili i przeprowadzali bardzo groźne akcje, z których cztery skończyły się zdobyciem bramki. Jednak w tej części meczu również Wikingowie trafili raz do bramki, strzeżonej przez Roberta Perskiego i to wystarczyło, aby cały mecz zakończył się ich zwycięstwem. Nie zmieniło tego stanu nawet wycofanie bramkarza i wprowadzenie dodatkowego zawodnika Grizzlies na kilkanaście ostatnich sekund.
Wikingowie Elbląg - Grizzlies Gdynia 7:5 (6:1)